Zie ook:
De andere websites van Aim for human rights
Human Rights Impact Resource Centre (vernieuwd!)
Enforced Disappearances Information Exchange Center
Nieuws
Doneer online
Aim for human rights
Aim for human rights, voorheen HOM, zet zich in voor een wereld waarin de rechten van alle mensen worden gerespecteerd. Wij steunen wereldwijd organisaties die opkomen voor de rechten van de mens. Lokale organisaties zien vaak als eerste dat mensenrechten geschonden worden. Aim for human rights helpt deze organisaties. Soms financieel, maar vooral middels trainingen en kennisoverdracht. Dankzij deze samenwerking versterken partnerorganisaties hun capaciteiten, waardoor ze de mensenrechten in hun samenleving beter kunnen beschermen.
Aim for human rights werkt op de thema’s:
- Effect van beleid op mensenrechten (HRIA)
- Mensenrechten van vrouwen
- Mensenrechten en bedrijven
- Gedwongen verdwijningen
- Mensenrechten in Europees beleid
Korte film over huiselijk geweld
Geweld in de huiselijke sfeer is een mensenrechtenschending. Aim for human rights ontwikkelt daarom samen met experts en hulpverleners een methode om bij overheden aan te dringen op effectieve maatregelen. Bekijk de korte film die wij samen met onze partners maakten over huiselijk geweld en mensenrechten op www.youtube.com/watch
Wereldwijde actie tegen verdwijningen
Op 30 augustus organiseerden familieleden van slachtoffers van verdwijningen over de hele wereld bijeenkomsten om hun vermiste geliefden te herdenken. Op deze dag riep de International Coalition against Enforced Disappearances (ICAED), die Aim for human rights coördineert, regeringen op om het VN-Verdrag tegen verdwijningen te tekenen en ratificeren. Een brief hierover, getekend door gerenommeerde personen als Aartsbischop Desmond Tutu, is verzonden aan alle staatshoofden.
De oproep werd begeleid door een indrukwekkende fotopublicatie, 'Existence Denied', die getuigt van de grote emotionele impact van verdwijningen.



